Straipsniai

Treniruotei


Praktikai treniruotė..

Pasipraktikuokim. Kasdien vaikai išgirsta daugybę mūsų nurodymų. Tačiau dalis jų tikrai būna suprasta ne taip, kaip mes norim. Ar vaikai kartais apkursta, ar mes kažkaip nesubalansuotai jų ausims kalbam?

Jei norit būti tikri, kad mūsų kalba subalansuota vaikiškoms galvelėms, pasitikrinkite, ar mokate pateikti nurodymus, suformuluotus siūlomu būdu. Tai visai paprasta – pateikiant nurodymus, ką vaikams daryti, turėtų būti aiškiai pasakoma, ką vaikams daryti, o ne tai, ko nedaryti. Pvz., „nelipk ant stalo“ – „nulipk nuo stalo“ (jei jau užlipęs) arba „lipk ant kėdės“ (aiškiai pasakoma, ką galima daryti). Bandom?

Šiuos nurodymus su neiginiais bandykite performuluoti aiškiai nusakydami, ką daryti: Neimk. Neik į gatvę. Neliesk, čia brolio. Nemušk manęs. Nevalgyk purvo. Nepaišyk ant grindų. Nešūkauk. Nebėgiok namie. Nesikūprink. Nelipk, nugriūsi. Ne, šito nepirksim. Nelipk ant gėlių. Valgydamas neskubėk. Nekalbėk kai kiti kalba. Neišsimurzink, eisim į miestą. Nesikarstyk ant paminklo. Nepamiršk pasiimt raktų.

Skamba gana slegiančiai, ar ne? Mums gavosi taip:

Šitą palik, prašau. Priėjęs gatvę – sustok / Žaisk tik kieme. Čia brolio daiktas, gali jį apžiūrėti, ateis brolis, gal leis paimti. NE, liaukis, man skauda (NE kaip atskiras pabrėžtas žodis yra stiprus, juo tinka stabdyti tikrai netinkamą elgesį). Oi, fuuu, gal geriau paragauk pienės.. (mažiems vaikams, linkusiems paragauti nevalgomo, persiduoda mūsų nepasitenkinimas labiau nei žodžiai ). Kur mes piešiam? Ant popieriaus. Paimk popieriaus (kai vaikai jau žino, kokia yra tvarka, gerai yra jų paklausti, kad pakartotų, taip lengviau kitą kartą pritaikys). Kalbėk tyliai. Bėgiojame lauke (taisyklės priminimas veikia kaip nurodymas, ką daryti, jei norisi bėgioti). Sėdėk/stovėk tiesiai. Lipk atidžiai, čia gali būti sunku. Žinosiu, kad šito nori, jei norėsiu tave pradžiugint / smagu, kad tau patinka, gal nupirksim kada nors. Eik takeliu, čia gėlės auga. Valgyk ramiai, turim laiko. Palauk savo eilės, jei nori kalbėti. Pasistenk išlikti švarus, nes eisim į miestą. Laipioti gali ant tų laipynių/suoliuko, čia paminklas.  Prisimink pasiimti raktus.

 

Kaip jums? Skamba juk geriau, ar ne? Aišku, ko iš vaikų norim, nėra apgaulingųjų „ne“ dalelių, kurios sujungtos su kitais žodžiais pasimeta visatos laike ir erdvėje, o gal mažose ar paaugusiose ausyse. Parašykite, kaip sekėsi treniruotis ir sėkmės praktikuojantis gyvai.

 


Apie ką rašom

Tag Cloud Example